Євген НІЩУК : "Скіфське золото": Коли завершиться процес повернення скарбу в Україну"

4 серпня 2017

Скіфське золото належить Україні і має повернутися до Києва. Таке рішення оголосив окружний суд Амстердама. Щоправда фізично повернути скарби додому можна буде ледь не через рік. У грудні 2016 року музеям окупованого Криму надали три місяці на оскарження вироку.

В ефірі "5 каналу" міністр культури України Євген Нищук розповів, як проходить процес із повернення в Україну "Скіфського золота".

"У 2014 році, розуміючи всю цю ситуацію, внесли поправки в закон – можливість на час анексії або окупації, ті предмети, які знаходяться поза межами, щоб вони поверталися в Україну. Це дало нам можливість голосу і серйозних аргументів у Нідерландах. Це справді чи не перший прецедент, коли ми виграли міжнародний суд", – розповів міністр.

"Хочу сказати, що був великий саботаж і тут, і в Нідерландах, було багато втрачено часу перед тим. Є з того вже певні висновки і зроблені певні дії. Ми перевели цей момент з виключно юридичної частини в політичну. Ми знаємо, що готується апеляція, вона буде розглядатися влітку і ми до неї готуємося. Почали говорити, чи повертатиме Україна 110 тис. євро. Я думаю, що 110 тисяч порівняно з мільйонами, де оцінюється колекція, тут навіть питань не може бути. Ми сподіваємося, що ті аргументи першого суду є непорушними і апеляція просто затягує час. Вона для того, щоб виснажувати нас, у тому числі фінансово, але ми витримаємо всі ці ситуації. Так це звичайно час і терміни, рік це звичайно триває", – зазначив Нищук.

Повну версію розмови дивіться у відео: