Прес-конференція та презентація нового видання: С.Кот, Л.Кудряшева "Искусство в пламени войны"

15 червня 2016

Тема: "Мистецтво у полум'ї війни. Твори західноєвропейського живопису у зібранні Симферопольсьського художнього музею: каталог і альбом" в контексті долі культурних цінностей, переміщених внаслідок Другої світової війни".

Дата: 23 червня 2016, 15.00 - 16.00.

Місце: Україна, м. Київ, Українська національна інформаційна агенція "Укрінформ".

Адреса: Україна, м. Київ, вул. Б. Хмельницького, 8/16.

Було представлене видання: С.Кот, Л.Кудряшева "Искусство в пламени войны. Произведения западноевропейской живописи в собрании Симферопольского художественного музея: каталог и альбом. — Симферополь-Киев: Издатель Жерибор, 2015. — 300 с. (на русском английском, немецком языках)

У виданні публікуються матеріали з історії Симферопольського художнього музею та його колекції творів західно-європейського живопису, яка була повністю втрачена в роки Другої світової війни та послідовно відновлювалася на протязі усіх повоєнних десятиліть. Наводяться нові архівні дані про різні етапи діяльності музею та формування його колекції. В тому числі вперше в сучасній Україні висвітлюється доля так званих "переміщених" культурних цінностей, що опинилися у його фондах, результати їх ідентифікації. Зокрема, публікуються видатні твори мистецтва ХУІІ-ХХ ст., котрі до Другої світової війни перебували у фондах музеїв Аахена, Дрездена, Берліна (Німеччина), та доля яких на протязі багатьох повоєнних десятиліть була невідомою. Кольорові репродукції цих та інших шедеврів живопису з зібрання Симферопольського художнього музею публікуються вперше в їхній історії. Видання сприятиме більш широкому представленню предметів культури з фондів музею у загальносвітовому культурному просторі. В тому числі, особливе значення має інформація про твори живопису, котрі вважалися втраченими внаслідок Другої світової війни.

Видання підготовлено в результаті дослідницького проекту, здійсненого у 2012-1013 рр. Центром досліджень проблем повернення та реституції культурних цінностей Інституту історії України НАН України та Симферопольським художнім музеєм за підтримки Конференції з єврейських матеріальних вимог до Німеччини (США), Благодійного Фонду Богдана Гаврилишина (Україна), Фундації імені Олега Ольжича (Україна).

Фото: Артур  Рудзицький