У Києві презентували 17 знайдених картин з музею Верони

13 червня 2016

У Національному музеї мистецтв ім.Богдана і Варвари Ханенків у Києві в понеділок відкрилася виставка   "Врятовані скарби Італії".  17 картин з музею Кастельвеккіо у Вероні.

Виставка відкрилася у присутності президента України Петра Порошенка, посла Італії в Україні Фабріціо Романо і мера Верони Флавіо Тозі, передає Інтерфакс-Україна.

"Ця виставка демонструє відповідальне ставлення України як до своєї культурної спадщини, так і до культурної спадщини інших країн", - заявив президент України під час відкриття.

Він також зазначив, що виставка є символом відмінного співробітництва та діяльності українських правоохоронців. "Це справжнє диво, що вдалося зберегти неушкодженими вкрадені картини і що зараз у нас є можливість на них подивитися", - заявив президент.

Порошенко також поінформував, що найближчим часом полотна будуть передані італійській стороні.

Раніше повідомлялося, що мер італійської Верони Флавіо Тозі запевнив, що на знак подяки за повернення українською владою низки цінних картин, викрадених 11 листопада 2015-го, громадяни України до кінця року зможуть безкоштовно відвідувати всі музеї міста.

Нагадаємо, 12 травня посол Італії в Україні Фабріціо Романо подякував президенту України Петру Порошенку і українській владі за проведення операції, внаслідок якої 6 травня в Одеській області були виявлені 17 цінних картин, викрадених 11 листопада 2015 року з Міського музею Кастельвеккіо в місті Верона.

Джерело