Дмитро КОВАЛЬ В ім'я мистецтва. Міжнародно-правовий контекстуальний аналіз захисту культурних цінностей у зв'язку зі збройним конфліктом (Монографія)

27 грудня 2017

Монографія   Дмитра Коваля  друкується   за  згодою Автора.

Д.Коваль  В ім’я мистецтва: міжнародно-правовий контекстуальний аналіз захисту культурних цінностей у зв’язку зі збройним конфліктом. - Вид.: Феникс,  2016

©Д.Коваль, 2016

Автор монографії:  кандидат наук Дмитро Коваль.  У 2010 році закінчив Національний університет "Одеська юридична академія". У 2014 році захистив кандидатську дисертацію на тему "Міжнародно-правовий захист культурних цінностей у разі збройного конфлікту". Викладає в Національному університеті "Одеська юридична академія" на факультеті міжнародно-правових відносин. Проводив дослідження "Реституція культурних цінностей: регулювання міжнародного права та національний досвід" у Ягелонському університеті (м. Краків). З 2013 року працює над проблемою впливу міжнародних кримінальних судів на колективну пам'ять постконфліктних суспільств у Вищій школі соціальних досліджень Польської академії наук (Варшава). У 2015-2017 роках працював членом Міжвідомчої комісії з імплементації міжнародного гуманітарного права при Міністерстві юстиції України. Брав участь у експертних звітів експертів з питань захисту культурної власності для Української Гельсінської спілки з прав людини щодо захисту культурних цінностей на Донбасі у зв’язку зі збройним конфліктом та щодо проблем захисту культурних цінностей у разі збройного конфлікту для Міністерства закордонних справ України.

Монографія присвячена комплексному дослідженню міжнародно-правового захисту культурних цінностей у зв'язку зі збройним конфліктом.

Значна увага присвячена контекстуальним факторам такого захисту, як то: публічному інтересу, культурному націоналізму та інтернаціоналізму, власнісному та культурному аспектам кулькультурних цінностей.

Монографія вміщує постатейний коментар основних міжнародних договорів у сфері захисту культурних цінностей, зокрема Гаазької конвенції 1954 року та двох Протоколів до неї.

Монографія стане у нагоді студентам та викладачам вищих навчальних закладів, працівникам урядових та неурядових організацій, які займаються захистом культурних цінностей.

 

 

 

Текст див. нижче у PDF:

Дмитро КОВАЛЬ В ім'я мистецтва [3487 KB]