ТАТАРИ в Україні 1917-1941. Книжкова палата України. Серія "Етноси України" (1997)

15 серпня 2018

Покажчик друкується   за  згодою Книжкової палати України.

© Книжкова палата України

Всі бібліографічні покажчики серії "Етноси України" розміщені на  сайті  Книжкової  палати України у розділі "Ретроспективна національна бібліографія" (посилання: http://www.ukrbook.net/retro_bibl.html)

 

Джерело: Татари в Україні:Науково-допоміжний бібліографічний покажчик, 1917— 1941. —Т 23 К.: Кн. палата України» 1997. — 132 с. — (Серія “Етноси України”).

 

Крим — територія, на якій сформувався кримськотатарський народ, його історична Батьківщина. В етнічному значенні Україна стала єдиною Вітчизною і корінною землею поселення як для українців, так і кримських татар.

Історичні джерела свідчать, що у державних утвореннях Запорізька Січ та Кримський Ханат були досить складні внутрішні відносини. 1783 рік ознаменував собою кінець обох структур —козацької й кримської, занепад під владою російських царів як України, так і Криму.

Серед багатьох скорботних сторінок історії XX ст. особливе місце посідають події, пов’язані з депортацією кримських татар у травні 1944 р. Біль татарського народу став болем багатьох мислячих людей різних національностей.

Зміна етноскладу України та повернення кримських татар вимагають встановлення історичної  справедливості по відношенню до депортованого народу. Саме тому актуальним стане видання ретроспективного науково-допоміжного бібліографічного покажчика “Татари в Україні”.

Мета даної роботи — інформувати наукових співробітників, викладачів вищих навчальних закладів, студентів, працівників національних товариств, бібліотекарів про всі сфери життя татарського народу.

Покажчик охоплює видання 1917— 1941 рр. До бібліографічного посібника включено книги, журнальні та газетні статті, що виходили не тільки на терені України, Криму, а й за їх межами.

 

ТЕКСТ див. нижче в PDF:

Татари в Україні 1917-1941 [19995 KB]