НІМЦІ в Україні 1917-1941. Книжкова палата України. Серія "Етноси України" (1998)

12 жовтня 2018

Покажчик друкується   за  згодою Книжкової палати України.

© Книжкова палата України

Всі бібліографічні покажчики серії "Етноси України" розміщені на  сайті  Книжкової  палати України у розділі "Ретроспективна національна бібліографія" (посилання: http://www.ukrbook.net/retro_bibl.html)

Джерело:  Німці в Україні: науково-допоміжний бібліогр. покажч., 1917-1941. – К. : Кн. палата України, 1998. – 180 с. – (Серія «Етноси України»).

 

Ретроспективний бібліографічний покажчик "Німці в Україні" (1917— 1941 рр.) — актуальне видання з погляду реабілітації німців, що постраждали в ці роки в Україні і в Криму.

Воно необхідне для етно-соціального відродження і розвитку культури німецької спільноти. До того ж сьогодні живий інтерес до історії, до забутих і навмисно заборонених книжок, втрачених документів та фактів. Німцям України необхідні знання і розуміння своєї історії та культури, духовного життя. Пропонована праця вперше в Україні на відміну від попередніх бібліографічних посібників інформує читачів про видавничу діяльність німецьких колоністів різних регіонів України, наукові праці української еміграції в Німеччині та знайомить з німецькими джерелами про Україну.

Мета видання — надати допомогу' науковим працівникам, викладачам та студентам, німецьким товариствам, редакторам національних видань, бібліотечним працівникам та всім, хто цікавиться історією та культурою німецьких колоністів в Україні.

До бібліографічного покажчика включено книжки, журнальні та газетні статті, що виходили в період 1917—1941 рр. на терені України і в Криму, а також і за їхніми межами.  Посібник має таку будову: передмова, головна частина і допоміжні покажчики авторів та назв книг і статей. Матеріал згруповано у 36 розділів, присвячених усім сферам життя німецької спільноти в Україні.

 

ТЕКСТ див. нижче у PDF:

НІМЦІ в Україні 1917-1941 [23023 KB]