Борис ТКАЧЕНКО Погром- Справа С.ТАРАНУШЕНКА

25 березня 2016

Борис ТКАЧЕНКО ПОГРОМ (Суми, ВВП “Мрія-1” ТОВ, 2010)

"В одному із листів до нього ми похвалились, що вдалось придбати щойно видану книгу мистецтвознавця Платона Білецького «Український портретний живопис XVII-XVIII ст. Проблеми становлення і розвитку». Стефан Андрійович порадив уважно прочитати книгу.
І на сторінці 18 ми прочитали таке: «У роки війни з гітлерівською Німеччиною загинуло безліч пам'яток українського мистецтва, зокрема вся багатюща портретна колекція Чернігівського музею.
Через це завдання дослідника старовинного українського портрета стало складнішим, ніж було для піонерів цієї справи (…). Тому-то доводиться звертатися до старих публікацій, вивчати низку важливих творів, покладаючись лише на враження від фоторепродукцій.
С.А.Таранушенко у 1930-х роках ретельно вивчив збірки усіх музеїв УРСР, віддрукував з негативів або сфотографував особисто велику кількість портретів. Свою збірку фотографій загиблих пам'яток він щиросердно передав авторові цих рядків, завдяки чому написання книги стало реальністю. Вважаю за обов’язок висловити С.А.Таранушенку, без порад і сприяння якого ця праця не могла бути здійснена, мою найщирішу подяку...».

Текст див. нижче  у PDF:

Борис ТКАЧЕНКО Погром [8146 KB]