Наталія КАШЕВАРОВА Діяльність Оперативного штабу Розенберґа з вивчення нацистами “східного простору” (1940–1945)

21 липня 2016

Джерело:   Кашеварова Н. Г.  Діяльність Оперативного штабу Розенберґа з вивчення нацистами “східного простору” (1940–1945) / НАН України, Інститут історії України. – К. : Інститут історії України, 2014.–Ч.1.
 

Монографія є комплексним дослідженням архіву Оперативного штабу райхсляйтера Розенберґа як джерельної бази з питань його наукової діяльності відповідно до нацистських постулатів та завдань Штабу, а також з історії нацистських досліджень країн Східної Європи, насамперед Білорусії, Росії, України, країн Прибалтики – складових поняття “східний простір”. У першій частині розглянуто структуру Штабу, його функції
та завдання, напрями пошукової, методичної і дослідної роботи, проаналізовано засади документотворення, охарактеризовано склад і зміст документів Штабу. Запропоновано джерелознавчу класифікацію цих документів за комплексними ознаками з урахуванням напрямів досліджень та ідеологічної основи діяльності Штабу. Висвітлюються питання функціонування Штабу та специфіки і джерельної значимості його документів для розкриття діяльності нацистів щодо збирання, узагальнення та використання інформації, науково-дослідних розробок з різних сфер життя країн, окупованих нацистами під час Другої світової війни: історії, ідеології та пропаганди, внутрішньої та зовнішньої політики, економіки, культури, науки тощо, а також їх історичних зв’язків з Німеччиною.
Окремо розглянуто діяльність Управління штабу та його відділів, робочих груп і зондерштабів та специфіку їхніх документів.

 

 

Текст див. нижче у PDF:

Наталія КАШЕВАРОВА [8744 KB]