Євген КОТЛЯР Данило Щербаківський: наукові розвідки та відкриття єврейського мистецтва

15 вересня 2016

Стаття присвячена дослідженням в галузі єврейського мистецтва українського мистецтвознавця Данила Щербаківського (1877—1927).

Тема розглядається крізь призму біографії та професійної діяльності вченого в контексті розвитку українського мистецтвознавства. Аналізуються світлини, малюнки, щоденники експедицій та чернетки статей Д.Щербаківського 1906—1926 рр. з його авторського фонду та інших зібрань Інституту археології НАН України. На значному корпусі матеріалів демонструється систематичний інтерес вченого до пам’яток єврейського мистецтва як невід’ємної частини українського мистецтва, бажання зрозуміти художню культуру єврейських містечок колишньої «смуги осілості», особливості архітектури та розписів синагог, ритуальної атрибутики, типологію надгробків і єврейську символіку. Показується величезна цінність збережених візуальних та теоретичних розробок вченого для історіографії та сучасної науки з урахуванням подальшого зникнення цього пласта єврейської культури.

Джерело:  Є.Котляр Данило Щербаківський: наукові розвідки та відкриття єврейського мистецтва. // Народознавчі зошити. серія мистецтвознавча. - 2014. - № 5.

Текст див. нижче  у PDF:

Євген КОТЛЯР Данило Щербаківський [7747 KB]